Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Reménygyárosok -lefagyasztott emberek Európában

remény remeny Oroszország krisztázis fagyasztás
A valóság nem emlékeztet a fantasztikumra

Második élet vagy átverés a kriosztázis?

„Mindig lenyűgözött a bátorságával. Az utolsó napokban sem sírt, nem félt pedig tudta, hogy itt a vég. Orvos volt, tehát tisztában volt mindennel…” – olvasható a Kriorus intézet honlapján az egyik „páciensük” utolsó (vagy csak eddig utolsó) napjainak krónikája.

A gazdagok második életet, vagy csak reményt vásárolnak a pénzükért? Szinte mindegy is, hiszen jóval könnyebb a második élet ígéretével belevágni a haldoklásba, az egyszerű emberek számára pedig marad a hit. Ép ésszel nehéz felfogni, hogy valaki milliókat fizessen egy "hűtőért", számomra a haldoklókat árverő csodatabletta árusokkal van egy szinten ez a tudományosnak mondott fantazmagória.

Az örök dilemma megmarad: kihasznál vagy reményt ad a csaló? Bűntetést, vagy köszönetet érdemel, aki méregdrágán egy pohár vizet árul?

Az oroszországi Kriorus intézet legálisan biztosítja emberek és állatok megőrzését haláluk után, alacsony hőmérsékleten. Céljuk a testek megőrzése, reanimálása (újraélesztése) és szükség esetén megfiatalítása. Ki ne vágyna arra, hogy néhány tíz vagy száz év múltán megfiatalodva újra belevesse magát az élet sűrűjébe? A kriosztázis, az emberi test lefagyasztása bármennyire is hangzik tudományosan vagy áltudományosan, valójában egyfajta újjászületés egyház szerepét tölti be. Az intézmény weboldala szerint már 200 személlyel kötöttek szerződést és 52 test már a hűtőikben pihen. A tehetősebb tulajok 21 háziállata várja a tudomány fejlődését, a „feltámadást”.

 

remény remeny Oroszország krisztázis fagyasztás
Kutatóintézet vagy sufnituning?

A szolgáltatás

 

remény remeny Oroszország krisztázis fagyasztás
Fagyasztás-temetés

A cég emberek és állatok számára is kétféle szolgáltatást kínál. Egyrészt a teljes testfagyasztást, mely segítségével arcunkat és kinézetünket is megtarthatjuk a második életünkben, ez a fagyasztás 36 ezer USA dollárba kerül, ami nagyjából 11 millió forintnak felel meg. Az olcsóbb megoldás, amely a személyiség megőrzésének reményével kecsegtet, az emberi agy lefagyasztása, ez mindössze 12 ezer USA dollár, ami csak 3,5 millió forint.

Remény a kispénzűeknek is

A testfagyasztás teljes árát a szerződés megkötésének pillanatában kell kifizetni, de a cég gondolt a kispénzű emberekre is. Ha meghal a hozzátartozó, csak 3600 dollárt kell kifizetni, a többit némi kamattal megspékelve egy éven keresztül havi bontásban fizethetik.
Gondoljon fagyasztására fiatalon! Lehetőség van még fiatalon elkezdeni a befizetéseket, így akár évi 1200 dollár befizetésével 10 év alatt megvásárolhatjuk a második élet reményét.

Házi kedvencünknek is adhatunk még egy esélyt

Ennek a szolgáltatásnak valószínűleg csak úgy van értelme, ha a gazdik is kötnek kriosztázisos szerződést, hiszen ha lefagyasztjuk kedvenc háziállatunkat, mi magunk viszont nem vásároljuk meg a szolgáltatást, akkor csak abban reménykedhetünk, hogy távoli utódaink gondoskodnak majd a didergő jószágról kifagyasztása után.

Nem csak orosz szórakozás

A Kriorusz szolgáltatásait nem csak orosz állampolgárok veszik igénybe. A honlapon található lista valószínűleg teljes, hiszen a legtöbb helyen csak annyi szerepel, hogy: nő, Oroszország, elhalálozás éve és város. A listát böngészve találunk három ukrán személyt is, akiket 2008-ban és 2010-ben fagyasztottak le. Az Krioruszban lefagyasztottak állampolgársága: orosz, ukrán, észt, holland, izraeli, olasz, belorusz, amerikai, japán, svájci, ausztrál. Érdekes, hogy 2016-ban csak egyetlen embert fagyasztottak le, de 2017-ben már január 3-án megtörtént az első lefagyasztás.

 

remény remeny Oroszország krisztázis fagyasztás
Egy hipermodern fagyasztó

A lefagyasztott házi kedvencek nagy része kutyus és cicus, de van három „tollas kriopáciens” és egy csincsilla.

A cég honlapja egyértelműen a remény felajánlásával keresi a „pácienseket”. A történetek és fotók mind az elhunyt gyermekek számára nyújtott második eséllyel kecsegtetik a látogatót, azzal a vészjósló üzenettel, hogy van akit már késő lefagyasztani, de másokat még megmenthetünk.

remény remeny Oroszország krisztázis fagyasztás
Így őrzik a kriokamrákat
8 Tovább

Oroszország terrorakciókra készül Ukrajnában

Ukrajna főügyész terror oroszország ukrán
Veszélyben Ukrajna - jelentette be Lucenko.

Az ország teljes területén veszélyhelyzet van

Az ukrán főügyész Jurij Lucenko arra figyelmeztette az ukrajnai lakosokat, hogy az Orosz Föderáció terrorista akciókat tervez Ukrajna minden megyéjében.

Ezt a bejelentést az ukrán titkosszolgálat vezetőjével közös sajtótájékoztatóján tette a főügyész.

„A ki nem hirdetett háború, melyet a Kreml indított Ukrajna ellen, nem csak Donbászi területen és a határ menti vidékeken folyik majd, hanem hamarosan kiterjed egész Ukrajnára” – mondta Lucenko.

„Sajnos, az Orosz Föderáció terrorista akciók hálózatát készíti elő Ukrajnában, ezért mindenkinek meg kell értenie, hogy az országban háború folyik, mely nem csak a frontvonalon szedhet áldozatokat” – riogatott a főügyész.

A konkrét tényeket mellőző bejelentés ebben a formában érthetetlen és értelmetlen, csak arra jó, hogy riadalmat keltsen.
Az ukrán főügyész munkájának értékéről sokat elárulhat az, hogy ő az első, aki szakirányú végzettség nélkül, jogi diploma hiányában is betöltheti tisztségét. Petro Porosenkó elnök Lucenko kedvéért változtatta meg a törvényt, hogy egy képesítés nélküli, de saját emberét ültesse a főügyészi székbe.

Az ukrán főügyész munkájáról keveset hallottunk, a mostani hangzatos bejelentésig. A legtöbb ukrajnai lakos valószínűsíti, hogy Oroszország készülhet ilyen akciókra, de a konkrét teendők ismertetése nélküli feltételezések bejelentése csupán riogatás, ami egy főügyész részéről meglehetősen felelőtlen dolog.

1 Tovább

Ukrajna nyalogatja a könyökét és örül neki

ukrajna Kína Oroszország Selyemút áruszállítás
Kétszer szállnak halyóra, míg megérkeznek Kínába.

A XXI. században sokan visszasírják a régi jól bevált dolgokat. Ukrajna most tet is ezért, felélesztette a Selyemutat.
Mivel Oroszország embargót vezetett be bizonyos árukra, területén keresztül nem lehet árút szállítani Kínába. Sikerült viszont egy remek kerülőutat találni, melyen nem csak az ukrán áruk, de az európai áru is eljuthat Kínába. Az útvonal igen egyszerű: Ukrajna - Grúzia - Azerbadzsán - Kazahsztán – Kína. Az út mindössze 11 nap, amely a későbbiekben 1 nappal rövidülhet.
Az Ukrán hírforrások nagy elégtétellel számoltak be arról, hogy az első szerelvény már meg is érkezett Bakuba. A tíz vagonból és húsz konténerből álló vonatot itt hajózzák be, hogy átkeljen a Kaszpi-tengeren. Épp ez a dolog szépséghibája, ha nem Oroszországon keresztül utazik az árú, és nem is a hajót választjuk, akkor egy hibrid szállítási módszert kapunk. Ukrajnából Kínába, először a Fekete-tengeren, majd a Kaszpi-tengeren kell áthajókázni.
A XXI. században talán nem ez a leg megfelelőbb módja az árufuvarozásnak, de a nemzeti büszkeségnek mindenképpen jót tesz.

 

ukrajna Kína Oroszország Selyemút áruszállítás
11 napig döcög az áru.

0 Tovább

Ukrajna kedélyeit borzolja a Coca-Cola és a Pepsi is

Ukrajna Oroszország Krím-félsziget Pepsi Coca-Cola
Oroszország része a Krím-félsziget.

Felháborodtak az ukrán emberek, a Coca-Cola
 és a Pepsi karácsonyi akciós plakátjain. A cég olyan stilizált térképet használt, melyen a Krím-félsziget Oroszország része. Az amerikai gyáróriás központja által kiadott sajtóközlemény szerint, a tudtuk és beleegyezésük nélkül készítették az orosz reklámanyagot. A Coca-Cola kijelentette, hogy nem kívánnak politikai állásfoglalást képviselni, ezért eltávolították a kifogásolt marketing anyagokat.
A szemfülesebbek a Krím-félsziget mellett más hibákat is felfedezhetnek!

Ukrajna Oroszország Krím-félsziget Pepsi Coca-Cola
A Pepsi cég oroszországi jelenlétét demonstráló térképen is szerepel a Krím-félsziget

0 Tovább

Atomfelhő száll Európa felé

Oroszország Leningrád Atomerőmű baleset atomerőmű baleset
Radioaktív gőzfelhő száll a Finn-öböl felett.

Update: Orosz források szerint a pánik félreértés miatt alakult ki. Az atomerőműnek csak a típusa (RBMK-1000) ugyanaz mint a Csernobilié, nem a meghibásodás mértéke. Az atomerőmű egyik dolgozóját pedig magas vérnyomás okozta krízishelyzet miatt vitték kórházba. - írja az E1.ru Folyik a reaktor hűtése, a hiba megállapítása.

korábban:

Meghibásodás történt az Oroszországi Leningrád Atomerőműben pénteken délben.

A hírek szerint egy magas nyomású hőcserélő cső repedt meg és radioaktív gőz került a levegőbe. A 2-es számú energiablokkot manuális úton leállították, és a dolgozókat hazaküldték. Az atomerőmű Szosznovej Bor településen található, mintegy 80 kilométerre Szentpétervártól.

A szemtanúk beszámolója szerint, a kicsapó párafelhőt a szél továbbvitte Észtország és Finnország felé. Az erőmű igazgatója felszólította a lakosságot, hogy ne essenek pánikba.

A Leningrád Atomerőmű a Finn-öböl partján található, és Észak-nyugat Oroszország legnagyobb erőműve.

forrás: Eho Moszkva

Emlékeztető: Ukrajnában a Csernobili Atomerőmű katasztrófája volt a világ legnagyobb ilyen jellegű meghibásodása.

Update: ukrán hírforrások ezt az információt közölték le, amit én is megírtam: unian.net

Orosz hírforrások, a meghibásodás tényét megerősítik, de leszögezik, hogy izolálták a sugárszennyezést. ntv.ru

Update 2015.12.19 21:26

Szentpétervár külvárosában és a Leningrád erőmű környékén, a hatóságok jelentéseinek ellenére, pánik tört ki - írja a Radio Svoboda.

A gyógyszertárakban felvásárolták a jódtablettákat, a lakosság tömegesen utazik el.

Azt a bejelentést, miszerint a sugárzás mértéke az erőmű környékén megfelel a normális értékeknek, az emberek azzal magyarázzák, hogy a szél továbbvitte a felhőt, mint annak idején Ukrajnában, Csernobilban.

Oroszország Leningrád Atomerőmű baleset atomerőmű baleset
Szemtanúk fotója a Leningrád Atomerőműből

25 Tovább

Putyin Amerikát vádolja a Janukovics elleni puccs megszervezésével

Az orosz elnök bejelentette, hogy Amerika fizette az ukrán elnök elleni puccs végrehajtóit.

Vlagyimir Putyin Amerikát vádolja
Putyin egy hadgyakorlaton

Vlagyimir Putyin a hétvégén adott interjút a Charlie Rose amerikai lapnak, amelyben úgy fogalmazott, hogy Pontosan tudja, hogy az Eggyesült Államok beavatkozott az ukrán belpolitikába és szerepet játszott Janukovics elnök eltávolításában.

Újságirói kérdésre így válaszolt:

"Onnan tudom, hogy rengeteg kapcsolatunk van az ukrán lakossággal. Több ezer kapcsolatunk van magánemberekkel. Tudjuk, hogy ki mikor és hol találkozot, ki kit fizetett le és mennyi pénzt kaptak. Ismerjük azokat az embereket, akik kiképezték a Janukovics elleni puccs végrehajtóit. Mi mindent tudunk!" - zárta a Nagy Testvér-t idéző fordulattal az orosz elnök.

Megerősítette azt is, hogy Oroszország tiszteletben tartja Ukrajna függetlenségét, de "azt szeretném, ha más országok és tiszteletben tartanák az országok szuverenitását" - fogalmazott Putyin.

Az interjú végén kiemelte "Nem Oroszország az, aki legitim kormányokat dönt meg, mi nem támogatunk olyan harcot, amely a törvényes, nép által választott hatalom ellen folyik" - nyomatékosította Vlagyimir Putyin.

Természetesen arra a kérdésre, hogy vannak-e orosz csapatok Ukrajnában, Putyin kitérő választ adott.

(Ukrajnában még mindíg vita folyik arról, hogy Janukovics elnök megbuktatását kik rendelték meg, kik finanszírozták, egyedül a végrehajtók váltak ismertté.)

0 Tovább

Ukrajna, Kárpátalja, háború, járvány

blogavatar

Ukrajna Hírek az Ukrán háborúról, a kárpátaljai történésekről, a koronavírus járványról. Ukrajnai élet, politika, üzlet, Európai Unió. SEO honlapoptimalizálás, weboldal készítés, honlap gyorsítás.

Aktuális benzinár Ukrajnában

Kárpátaljai kutakon:

95-ös benzin kutak szerint
(hrivnya)

SUN OIL 22.99
UPG 24.10
UkrNafta 24.00
Shell 24.39
Okko - WOG 26.99

92-es benzin
SUN OIL 21.99
UkrNafta 23.00
Shell 22.79
WOG 25.99

95 Prémium
WOG 27.99
OKKO 27.90

Dízel/gázolaj
UkrNafta 24.00
SUN OIL 21.99
Shell 22.89
Okko - WOG 25.99

Forint / Hrivnya árfolyam

1 000 forint 72,00 hrivnya
1 hrivnya = 12.50 forint
2020. április 02.

Utolsó kommentek

Reblog

Címkefelhő

Ukrajna (92),Kárpátalja (25),ukrajna (18),ukrán háború (13),Ungvár (12),ukrán hadsereg (6),Jobb Szektor (6),ukrán (6),verekedés (6),Kijev (6),drón (5),ukrán-magyar határ (5),háború (5),ukrán parlament (5),Oroszország (5),dron (4),baleset (4),Kelet-Ukrajna (4),ukrán polgárháború (4),Petro Porosenkó (4),Donyeck (4),hír (4),Jacenyuk (4),Doneck (4),csempészet (3),Luhanszk (3),lőszerraktár (3),Ukroboronprom (3),szemét (3),minimálbér (3),2016 (3),tűz (3),korrupció (3),Janukovics (3),ATO (3),Berkut (3),hírek (3),Roshen (2),Munkács (2),lavina (2),Petro Porosenko (2),ukrán elnök (2),Drahobrat (2),lövöldözés (2),Lemberg (2),tüntetés (2),Grojszman (2),vízummentesség (2),Szavcsenko (2),Harkiv (2),névváltoztatás (2),Csernobil (2),atomerőmű baleset (2),EU (2),dróntámadás (2),Krím-félsziget (2),bunker (2),Majdan (2),rendőrség (2),május 9 (2),parlament (2),terror (2),Minszki Békeszerződés (2),választás (2),okostelefon (2),veszteségek (2),Mariupol (2),Azov (2),ukrán miniszterelnök (2),Arszenyij Jacenyuk (2),Odessza (2),benzin ár (2),SzBU (2),terrortámadás (2),Kárpátok (2),Donyecki Népköztársaság (2),ukrán kormány (2),migránsok (2),Natalia Jareszkó (1),miniszterelnök (1),szakértői kormány (1),ukrajnai választás (1),Elektricska (1),Jaros (1),Ung (1),vödör (1),Harkov (1),vonat (1),ukrajnai segély (1),alapítvány (1),előrehozott választások 2016 (1),fogolycsere (1),előrehozott parlamenti választás (1),választás 2016 (1),adó (1),vám (1),offshor botrány (1),ukrajnai harcok (1),Jótékonyság (1),záhonyi határátkelő (1),Turcsinov (1),Talabor-Nagy-ág vízierőmű (1),Luck (1),Timosenko (1),védelmi tanács (1),leghosszabb lakóház (1),Krím-félsziget megszállása (1),kamion blokád (1),fegyverraktár (1),támadás (1),Ökörmező (1),hadianyagraktár (1),Donyec (1),atomreaktor (1),2014 (1),olaj ár (1),benzinkút (1),Mukács (1),Debalceve (1),légpárnás (1),fogyasztó védelem (1),kelet-ukrajna (1),benzin (1),Dél-Ukrajnai Atomerőmű (1),A-92 (1),A-95 (1),atomerőmű (1),terepjáró (1),kettős állampolgárság (1),hágó (1),(1),Sztalker (1),uzemanyag (1),Európa (1),ukrajnai háború (1),börtön (1),zóna (1),rakéta (1),Ukrajnai (1),kihallgatás (1),oroszország (1),tágyalás (1),megmagyarázhatatlan (1),Krím (1),hadgyakorlat (1),magyar katonák (1),remény (1),orosz filmek (1),betiltás (1),ukrajnai helyzet (1),Ungvár hajó (1),haditengerészet (1),állatsprint (1),állat (1),katonák (1),divatsprint (1),fagyasztás (1),krisztázis (1),remeny (1),árak (1),boltok (1),HArkiv (1),vásárlás (1),főügyész (1),forradalom (1),felvonulás (1),Zaharcsenkó (1),DNR (1),útlevél (1),Ukrajna áruház (1),nyelvtörvény (1),ukrán rendőrség (1),vízumliberalizáció (1),Facebook (1),gru (1),orosz kommandósok (1),felmérés (1),bíróság (1),ukrán ügyészség (1),ukrajna kormánya (1),Avtomajdan (1),orosz nyelv (1),Sahtar (1),iPhone (1),szerencsétlenség (1),Ukrán Nemzeti Bank (1),Ájfon (1),akció (1),Ájfon Szim (1),cigaretta (1),CEE Confectionary Investment Limited (1),Porosenko (1),kupadöntő (1),Zorja (1),Szlavutics Aréna (1),Donbasz Aréna (1),offshore (1),azelsosprint (1),Mukacsevo (1),vesztegetés (1),Naftogaz (1),gáz vásárlás (1),tűntetés (1),helyhatósági választás (1),tüntetés Kijev (1),blokposzt (1),Majdan Nezaviszimosztyi (1),haza védelmezője (1),Szvoboda (1),munkácsi lövöldözés (1),Dnyepropetrovsz (1),pravey szektor (1),katonák baleset (1),cigánybáró (1),ukrjna (1),roma tábor (1),útzár (1),illegális (1),kárpátaljai árvíz (1),ukrajnai árvíz (1),árvíz (1),Krim (1),krimi tatár (1),Nemzeti Polícija (1),Herszon megye (1),verekedés a parlamentben (1),verekedés ukrajnában (1),Szvatovo (1),illegális határátlépés (1),Luganszk (1),párizsi terrortámadás (1),titkosszolgálat (1),dronvideó (1),PSz (1),ukrán hávorú (1),Putyin (1),Ukrán Biztonsági Szolgálat (1),Ukrán Titkosszolgálat (1),puccs (1),ukrán szuverenitás (1),menekült (1),minszki béke (1),robbantás (1),Ukrán rádió és tévétársaság konszern (1),gázár (1),bevándorlók (1),menekültek (1),rezsi (1),nyugdíj (1),Ukrán Főügyészség (1),ukrajnai fizetés (1),Luhaszk (1),haditechnika (1),Sztuga-p (1),Sztuga (1),Alekszandr Zaharcsenkó (1),Debalcevo (1),128-as brigád (1),Alexandr Zaharcsenkó (1),Budapest ostroma (1),donyecki reptér (1),kettős állampolgár (1),Szvoboda párt (1),zavargások ukrajnában (1),Oleg Tyahnibok (1),sorozás (1),migráns (1),antiterrorista művelet (1),Luhanszki Népköztársaság (1),propaganda (1),háborós videó (1),Kelet-ukrajna (1),mesterlövész (1),ukrajnai videó (1),üdülő (1),kárpátaljai megyei tanács (1),Volodimir Csubirko (1),Marjanka (1),EBESZ (1),illegális szemétlerakó (1),uszadék (1),mobilizáció (1),fegyver (1),Moszina (1),adóhatóság (1),Ulrajna (1),gyújtogatás (1),Kína (1),Donbász (1),halottak száma ukrajnában (1),Antonov (1),hoax (1),vicc (1),malaclopás (1),böllérfesztivál (1),ukrán fegyvergyártó (1),An-225 (1),áruszállítás (1),Selyemút (1),Kaszony (1),illegális migránsok (1),határőrök (1),határ (1),katonai behívás (1),kiborg (1),megbénították az ukrán parlamentet (1),gránát (1),csernobili halak (1),Felkelők (1),harcok ukrajnában (1),diverzáns akció (1),Harkiv megye (1),novarka (1),RBKM (1),Szolyvai Emlékpark (1),Szolyva (1),szeparatisták ukrajnában (1),vandalizmus (1),átlagfizetés (1),Leningrád Atomerőmű (1),létminimum (1),hackertámadás (1),orosz titkosszolgálat (1),Viktor Janukovics (1),Mahír (1),Simicska Lajos (1),Orbán Viktor (1),Rahó (1),Nacionalna Policija (1),Pravyj Szektor (1),Magyarország (1),Coca-Cola (1),fénykép (1),ukrán titkosszolgálat (1),gázrobbanás (1),Szojuz gázvezeték (1),Pepsi (1),SZBU (1),Gecse (1)